Mustafa Aferin
Özgün ve farklı içerikler üreten python, linux ve teknoloji haberleri okumayı seven birisi

Parolasız Oturum Açma Devri Başlıyor mu ? Büyük Şirketlerden Ortaklık!

Nadir görülen bir ittifak gösterisinde Apple, Google ve Microsoft, mobil, masaüstü ve tarayıcılarda parolasız oturum açma desteğini genişletmek için güçlerini birleştirdi .

Verizon‘un yıllık veri ihlali raporuna göre , tüm veri ihlallerinin %80’inden fazlasını oluşturan zayıf ve kolay tahmin edilebilir kimlik bilgileriyle parolalar herkesin bildiği gibi güvensizdir . Parola yöneticileri ve çok faktörlü teknolojiler kademeli iyileştirmeler sunarken , Apple, Google ve Microsoft daha kullanışlı ve daha güvenli oturum açma teknolojisi oluşturmak için birlikte çalışıyor.

Teknoloji devleri Perşembe günü, FIDO Alliance ve World Wide Web Konsorsiyumu’ndan parolasız oturum açma standardı desteğini genişlettiklerini duyurdular ; bu, yakında bir uygulamada oturum açmak için akıllı telefonunuzu kullanabileceğiniz anlamına geliyor. veya kullandığınız işletim sistemi veya tarayıcıdan bağımsız olarak yakındaki bir cihazdaki web sitesi. Akıllı telefonunuzun kilidini açmak için parmak izinizin doğrulanması, yüz tarama veya bir cihaz PIN’i gibi her gün birden çok kez yaptığınız işlemin aynısını kullanacaksınız.

Kullanıcılar ayrıca, her hesabı yeniden kaydettirmek zorunda kalmadan, yenileri de dahil olmak üzere birden fazla cihazda FiDO oturum açma kimlik bilgilerine veya “geçiş anahtarlarına” otomatik olarak erişebilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.