Mustafa Aferin
Özgün ve farklı içerikler üreten python, linux ve teknoloji haberleri okumayı seven birisi

Basit Bir Şekilde Blog Kurma #1

 

Merhaba arkadaşlar, Bugün sizlere en basit şekilde kendi kişisel blogunuzu nasıl açabilirsiniz onu anlatıcam. İlk olarak kişisel blog nedir ? onun tanımı yaparak başlamak istiyorum hem sizin için önden bir fikir oluşmuş olur buda bu işe başlamadan önce ön bilgi olsun size 🙂 

Kişisel Blog Nedir ?

Kişisel blog, ilgilere ve duygulara hitap ederek kişisel düzeyde insanlarla bağlantı kurabilen yazılardır. Bu yazılar içerisinde görsel materyallerden yararlanmak da mümkündür. Bu sayede, blog sahibi ile insanlar arasında bir bağ kurulabilir. Kişisel bloglar insanların kendini ifade etmesi ya da para kazanmak gibi çeşitli amaçlarla yazılabilmektedir.

Domain Seçimi Nasıl Olmalı ?

Alan adınızı seçerken dikkat etmenizi önerebileceğim birkaç nokta var:

  • Alan adınızın akılda kalıcı olduğundan emin olun. Çok uzun, 3-4 kelimeden oluşan alan adları, pek akılda kalıcı olmayabilirler.
  • 1 ya da 2 kelimeden oluşan alan adları seçmeye çalışın.
  • Alan adınızda ç, ğ, ş, ı, ö, ü gibi Türkçe karakterler kullanmayın.
  • Alan adınızda mümkünse rakam kullanmayın.

Blogger Hesabı Oluşturma 

1999 yılından beri hizmet veren ve blog sitelerinin atası olan Blogger.com, günümüzde Google tarafından sunulan ücretsiz bir blog servisidir. Blogger alt yapısını kullanarak blogadi.blogspot.com gibi bir adres üzerinde ücretsiz bloğunuzu yayınlayabilirsiniz. Bir Blogger hesabı edinmek ve ücretsiz blog yayınlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Blogger.com adrese gidin ve “BLOGUNUZU OLUŞTURUN” butonuna tıklayın. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra Blogger Rehberi Domain Yönlendirme adlı makalemi okuyarak satın almış olduğunuz domaini bloggera yönlendirin.

Artık hazırsınız 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.