Mustafa Aferin
Özgün ve farklı içerikler üreten python, linux ve teknoloji haberleri okumayı seven birisi

İnstagram Mavi Tik( Hesap Onayı) Nedir?

Son zamanlarda gündelik hayatın büyük bir bölümünü kaplayan İnstagram gün geçtikçe popülerliği artırmaktadır. Şahsi hesaplardan yada çok takipçili tanınmış kişi hesaplarına hatta kurumlar bile İnstagram’da hesap oluşturup kendilerini tanıtmaya çalışmaktadır. Sadece paylaşım yapmak için değil aynı zamanda bir para kazanma yeri de olan İnstagram markaların ürünlerini takipçilerine tanıtıp o ürünün satışını yapmaya çalışan kişilerin para kazanmalarına imkan da vermektedir. Son zamanlarda fake diye adlandırılan hesaplardan tanınmış kişiler yada büyük kurumlar adına açılan hesaplar ile bu kurum ve kişilerin bilgisi olmadan paylaşımlar yapılmaktadır. Kısa sürede büyük takipçi miktarına ulaşan hesaplar özellikle o kişi ve kurumların haberi olmadan istenmeyen olayların yaşanmasına halkı yanlış bir algıya düşürme olasılığına sahiptir. Bunun önlemini almak isteyen İnstagram yetkilileri hesap onayı yani mavi tik simgesini ortaya çıkardılar. Mavi tik hesabın gerçekten o tanınmış kişiye yada kuruma olduğunun bir kanıtı durumunda kullanılarak aynı zamanda kişi ve kurumlara saygı kazandırmaktadır. Peki İnstagram’da mavi tik nasıl alınır? Mavi tik nedir? Mavi tikli hesap nedir? Mavi tik alma koşulları nelerdir? Ve mavi tik alma hileleri nelerdir? Bu ve bunun gibi soruların cevabını yazımızda vermeye çalışacağız.

İnstagram’da mavi tik nasıl alınır? Mavi tik nedir? Mavi tikli hesap nedir? Mavi tik alma koşulları nelerdir? Ve mavi tik alma hileleri nelerdir?

 

İnstagram Onaylı Hesap Alma

Öncelikle mavi tik yani onaylı hesap İnstagram adresleri o hesabın gerçekten takip ettiğiniz kişi ve kuruma ait olduğunu bir göstergesidir. İnsatagram’da mavi tik almak size saygınlık kazandırır. İnstagram’da nasıl mavi tik alınacağını maddeler hainde açıklayacak olursak;

İnstagram mavi tik rozete sahip olmak çok zor bir iştir. Bu işi sizin için üstlenen ajanslar vardır. Bu ajanslardan daha önce bu işlemi yapmış güvenilir olanı seçip mavi tik alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi kendiniz deneyecek olursanız;

1) Facebook hesabınızı İnstagram hesabınıza bağlayın.

2) Twitter hesabınızı İnstagram hesabınıza bağlayın.

3)İnstagram hesabınızda kimlik doğrulaması yapın.

4) Takipçi sayısını mümkün olan en yüksek seviyeye getirin.

5)Takipçilerle olan etkileşimi (yani beğeni ve yorum) mümkün olduğunca yüksek seviyede tutun.

6) Daha sonra İnstagram içerisinde sağ üst köşede yer alan ayarlar yada üç noktaya tıklayın. Destek kısmının altında yer alan ”sorun bildir” e tıklayın. ”görüş bildire tıkladıktan sonra özelliği seç kısmından ” profil” i tıklayın. Neyi geliştirmemizi istersin kısmına aşağıda verilen metni yazın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.