Mustafa Aferin
Özgün ve farklı içerikler üreten python, linux ve teknoloji haberleri okumayı seven birisi

Kripto Para Almak & Yatırım Yapmak

Geçen ki yazımda sizlere birikim yapmanın öneminden bahsetmiştim. Bu yazımda ise kripto para almak yani kripto para yatırımcısı olmaktan bahsedeceğim. Kripto paraları artık neredeyse herkes biliyor. Kesinlikle çevrenizde kripto para alan kişiler vardır. Borsada işlem yapan kişi sayısı her gün artmaktadır. Daha çok ve kolay yoldan para kazanmak nede olsa herkesin ortak hayali. Neyse buraları erken geçip kendi kripto para yatırım planımdan bahsetmek istiyorum.

Kripto paralara ve diğer yatırım araçlarına küçük yatırımlar yapacağımı bir önceki yazımda bahsetmiştim.Bu yazımda kripto para yatırımlarımı nasıl yapacağımı anlatmak istiyorum. Bu yazıyı okuyarak sizde kripto para dünyasına yeni girecekseniz bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ben kısa ve orta vade olarak 2 çeşit yatırım planı yaptım. Bunun nedeni geleceği belli olmayan paraları kısa vadede kullanmak, geçmişi ve geleceği olduğuna inandığım ve dünyada rağbet gören paraları da uzun vadede yatırımlarımda kullanacağım. Kısa vade yatırımlarımda değeri 1 dolar dan az olan paraları alıp kısa vadede değerlenmesini bekleyip değerlenince de satarak kar elde etmeye çalışacağım. Böylece paradan para kazanmayı öğreneceğim. İlerleyen dönemler için yaptığım hayat planım için bu dersi öğrenmem gerektiği bilincindeyim. Bu planımdan da ilerleyen yazılarımda sizlere bahsederim. Borsa, paradan para kazanma sanatıdır. Bu sanatı bence küçüğünden büyüğüne herkesin bilmesi gerekiyor. Böylece dünya düzenini daha kolay çözebiliriz.

Kripto para almak için dünya üzerinde pek çok borsa bulunmaktadır. Benim kullandıklarım ise; Btc Türk, Paribu, Binance, Gate.io gibi borsalardır. Bu borsalarda işlemler genellikle benzerlik gösterir fakat bu işin profesyonel kişileri borsaları farklı amaçlar için kullanmaktadır. Ben daha bu seviyelerde değilim maalesef. Öğrenirsem sizlere de açıklarım. Bu borsalarda 24 saat işlem yapılıyor ve para yatırma ve çekme işlemleri son derece kolaydır. Sadece yatırımcıların dünya üzerindeki gelişmeleri güncel olarak takip etmesi ve yatırımlarını ona göre yapması gerekiyor. Bu gibi teknik detayları ilerleyen yazılarımda anlatacağım. Şimdilik benden bu kadar. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.